Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
Revolut chwali się potrojeniem zysku brutto oraz wzrostem przychodów. Jednak strata operacyjna też się powiększyła

Revolut chwali się także wciąż rosnącą bazą klientów. Obecnie ma ich już ponad 15 mln

Revolut zamknął 2020 rok z zyskiem brutto – jak podał serwis cityam.com, wyniósł on 123 mln funtów. To spora zmiana względem roku 2019, gdy brytyjski fintech wypracował 39 mln funtów zysku brutto. Z kolei całkowita ogólna strata za rok 2020 wyniosła 168 mln funtów. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w sierpniu zeszłego roku, w 2019 r. strata wyniosła ponad 106 mln funtów.

Przeczytajcie także: Paszport covidowy już dostępny w aplikacjach mObywatel oraz mojeIKP

Z udostępnionych danych wynika też, że wciąż rosną przychody spółki. O ile w 2019 roku wyniosły one 166 mln funtów, o tyle w 2020 roku było to już 261 mln funtów.

Jeśli chodzi o wyniki zanotowane przez Revoluta w pierwszym kwartale 2021 roku, to w porównaniu z analogicznym kwartałem 2020 roku przychody wzrosły o ponad 130 proc., a zysk brutto aż o ponad 300 proc. Jednocześnie firma może się pochwalić ponad 15 mln klientów, podczas gdy w trzecim kwartale 2020 roku było ich 13 mln. W 2019 rok fintech wchodził jednak ze znacznie mniejszą bazą użytkowników swoich usług – wówczas mowa była o 3,5 mln.

Przeczytajcie także: mBank kończy obsługę kart z programem Miles & More

Wzrost przychodów w roku pandemii i powszechnych lockdownów może być dla niektórych zaskoczeniem – Revolut wciąż często postrzegany jest jako narzędzie do wymiany walut, a usługi tego typu mogły tracić na znaczeniu w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się. Należy mieć jednak na uwadze, że fintech sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę i dotyczy to m.in. kryptowalut, które w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Z serwisu cashless.pl dowiecie się także, że firma zamierza w coraz większym stopniu stawiać na usługi bankowe.

Źródło: cityam.com

AKTUALIZACJA

Po publikacji informacji otrzymaliśmy komunikat, z którego wynika, że przez zysk brutto firma rozumie skorygowany przychód (w tym o wzrost wartości kryptowalut po aktualizacji wyceny) pomniejszony o koszty bezpośrednie, z wyłączeniem kosztów onboardingu netto. Upubliczniony został również pełny raport roczny. W związku z tym niektóre informacje w artykule zostały zaktualizowane.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies