Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już jedna piąta kredytów gotówkowych sprzedawana jest online

Bankowość internetowa oraz mobilna pełni coraz ważniejszą rolę nie tylko w obsłudze transakcji, ale i sprzedaży nowych produktów finansowych

W prezentacjach na temat wyników finansowych za II kwartał, opublikowanych wczoraj przez Millennium a dzisiaj przez BZ WBK, znaleźć można ciekawe informacje świadczące o szybko rosnącej w bankowości detalicznej roli elektronicznych kanałów kontaktu z klientem. I to nie tylko w zakresie obsługi transakcji, bo w tym wypadku dominująca rola tych kanałów jest już oczywista.

Przeczytajcie także: Klienci coraz rzadziej odwiedzają oddziały

Z informacji przekazanej przez Millennium wynika, że w II kw. już 22 proc. nowej sprzedaży pożyczek gotówkowych realizowana była przez bankowość elektroniczną, w tym mobilną. Z kolei BZ WBK podaje, że co piąty kredyt gotówkowy, karta kredytowa oraz limit w rachunku osobistym, sprzedawane są zdalnie. Tylko przez aplikację mobilną BZ WBK udzielił w okresie od kwietnia do czerwca ponad 4,5 tys. pożyczek. Dla porównania w II kw. ubiegłego roku było ich 1,9 tys.

Przeczytajcie także: Okienka kasowe wciąż potrzebne

Jeżeli rola kanałów elektronicznych w sprzedaży prostych produktów kredytowych będzie rosła w takim tempie, w perspektywie roku czy dwóch może się okazać, że większość pożyczek gotówkowych będzie dystrybuowana z pominięciem sieci oddziałów. Może to świadczyć o tym, że bankowcy powinni przyspieszyć prace związane ze zdefiniowaniem na nowo roli sieci swoich placówek. Lista rzeczy, w celu załatwienia których trzeba się wybrać osobiście do banku, zaczyna się bowiem dramatycznie kurczyć.

A oddziałów bankowych jest coraz mniej. Z danych KNF wynika, że w maju na polskim rynku było 14,2 tys. różnego rodzaju placówek bankowych. W maju ubiegłego roku banki miały 14,9 tys. oddziałów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies